Blog

Wybierz odpowiedni skórzany pasek do spodni

Pasek do spodni to nieodłączny element każdej stylizacji. Ten prosty dodatek, sprawia, że Twój styl zyskuje odpowiedniego charakteru. Niestety wiele osób wybiera nieodpowiednie modele, które powodują efekt kiczu i negatywnie przykuwają uwagę. Niezależnie od tego, czy idziesz na oficjalne spotkanie w garniturze, czy zakładasz ubranie casualowe, wybór odpowiedniego paska jest niezwykle istotny. Warto zaznaczyć, że nie kupujemy go codziennie.

Pasek skórzany z odpowiedniego materiału

Producenci galanterii skórzanej posiadają w swojej ofercie wiele rodzajów skór takich jak: zamszowe, nubuk, licowe czy anilinowe. Jeżeli decydujesz się na zakup paska eleganckiego i zależy Ci na wysokiej jakości, wybierz produkt ze skóry licowej. Jej wysoka odporność na wilgoć i zabrudzenia, wpływa na długość użytkowania. Warto podkreślić, że paski licowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, co pomoże Ci dopasować element do ubioru.

Stylowa klamra

Producenci odzieży młodzieżowej kilka lat temu wprowadzili na rynek paski wykonane ze słabej jakościowo skóry syntetycznej, posiadające klamry z ogromnymi napisami nazwy firmy, cekinami i ćwiekami. Oczywiście nie zabronimy Ci nosić takich produktów, ale jeżeli chcesz by Twój pasek był elegancki i ponadczasowy, klamra powinna być prosta i nie posiadać zbędnych elementów.

Odpowiedni rozmiar paska

Odpowiedni rozmiar paska to kluczowy element, jakim należy się kierować podczas jego zakupu. Jego funkcja polega przecież na podtrzymywaniu spodni w odpowiedniej pozycji. Za mały może sprawiać ból, a zbyt duży zmusi użytkownika do ciągłego poprawiania. Kluczową zasadą, jaką warto się kierować jest przyjęcie reguły, że pasek powinien być zapinany na środkową dziurkę. Właśnie w ten sposób producenci określają jego rozmiary. Najlepiej przed zakupami dokonać pomiaru obwodu w pasie, w miejscu, w którym zazwyczaj nosimy pasek.

Czego unikać przy wyborze paska?

Jak podają najlepsi producenci galanterii skórzanej na rynku, najlepsze paski są produkowane z jednego kawałka skóry. Unikaj modeli wytwarzanych z dwóch fragmentów, gdzie jedną część stanowi skóra z klejem, a wypełnienie jest tekturowe. Eko-skóra i dwoina (czyli odpad po skórze licowej) to materiały, które są tańsze, ale szybko się zużywają. Decydując się na zakup takiego paska, musisz mieć świadomość, że po krótkim czasie będziesz musiał wybrać się do sklepu drugi raz. Właśnie z tego względu polecamy kupić pasek ze skóry naturalnej, który posłuży Ci przez długie lata.

Udostępnij ten wpis