Blog

Zadbaj o skórzane rękawiczki

Rękawiczki skórzane wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki temu mogą służyć przez lata i cieszyć oko eleganckim wyglądem. Pomimo tego, że naturalna skóra jest niezwykle trwałym materiałem, może ulec zniszczeniu. Na szczęście moda nie ingeruje w ich kształt, dlatego kupując produkt o wysokiej jakości i dbając o niego, zapewniasz sobie stylowy i ponadczasowy dodatek do zimowego outfitu. Nie zapominajmy również, że to nadal rękawiczki i ich głównych zadaniem jest ochrona dłoni przed zimnem.

Na rynku dostępnych jest wiele środków do czyszczenia, pielęgnacji i konserwacji wyrobów ze skóry naturalnej. Jednak czasami wystarczą środki dostępne w każdym domu. W jaki sposób za ich pomocą utrzymać produkt w odpowiedniej kondycji? Zapraszamy do artykułu.

Rękawiczki irchowe – delikatne i trwałe

Rękawiczki irchowe są niezwykle delikatne i ze względu na swoją specyfikę łatwo ulegają zabrudzeniom. Dużym plusem tego materiału jest fakt, że w przeciwieństwie do innych rodzajów skóry naturalnej, można go prać. W przypadku niewielkich zabrudzeń i plam, możesz użyć zwykłej gumki do ścierania. Przed zabiegiem zadbaj jednak o to, aby była czysta. W przeciwnym wypadku możesz dodatkowo pobrudzić rękawiczki. Pamiętaj również, aby zabieg wykonywać delikatnie, tak aby nie uszkodzić materiału.

Jeżeli zabrudzenie jest duże zwykła gumka może sobie z nim nie poradzić. Odradzamy mocne tarcie materiału. Dobrym sposobem na plamy jest założenie rękawiczek na dłonie i wypranie ich w misce z niewielkim dodatkiem mydła lub szamponu do włosów. Zabieg należy wykonać tak, aby przypominał mycie dłoni. Po namydleniu produktu opłucz go kilka razy w czystej wodzie. Niektórzy w trakcie ostatniego płukania dodają odrobinę gliceryny, która wpływa na miękkość skóry. Trzymając rękawiczki na dłoniach wyciśnij je z wody i uformuj tak, jak powinny leżeć na ręce. Tak wyczyszczony produkt pozostaw na ręczniku. PAMIĘTAJ, ABY RĘKAWICZEK NIE KŁAŚĆ NA GRZEJNIKU I NA NADMIERNYM SŁOŃCU.

Domowa impregnacja skóry licowej

Aby rękawiczki ze skóry licowej utrzymały miękkość i elastyczność, należy je od czasu do czasu odpowiednio konserwować. Do przygotowania takiego zabiegu możesz użyć specjalnego balsamu do skóry, ale równie dobrym zamiennikiem będzie krem Nivea. Pamiętaj, aby pierwszą próbę impregnacji zastosować tak jak w przypadku butów, na niewielkiej powierzchni rękawiczek. W przypadku zabrudzeń możesz wykorzystać roztwór wody z mydłem i niewielki wacik lub kawałek szmatki. Za ich pomocą przetrzyj brudną powierzchnię i pozostaw do wyschnięcia.

Udostępnij ten wpis