Blog

Fakty i mity na temat dobierania torebki do butów

Przez wiele lat uważano modę za zbiór zasad, których trzeba przestrzegać, aby nie popełnić gafy. Łamanie reguł było jednoznaczne z fatalnym faux pas i narażeniem się na ośmieszenie w towarzystwie. Przez kolejne dekady moda stawała się coraz bardziej liberalna, a dziś sprawia wrażenie, że dopuszcza wszelkie możliwe zabiegi. Jak więc aktualnie jest z torebką i butami – czy muszą być w jednakowym kolorze, żeby do siebie pasować?

 

Torebka i buty w jednym odcieniu – klasyka czy faux pas?

 

Trend dotyczący dopasowywania torebki do butów miał w historii swoje wzloty i upadki. Przez wiele dziesiątek lat dyktatorzy mody nie dopuszczali możliwości odstępstwa od zasady utrzymywania tych dwóch elementów garderoby w jednym kolorze. Na początku XXI wieku świat obiegła fama głosząca, że jednakowa kolorystyka butów oraz torebki to modowa wpadka i należy unikać jej jak ognia. Czy istnieje ponadczasowy sposób na podążanie za obydwoma nurtami stylu?

 

Jak mądrze dopasować torebkę i buty?

 

To, czy należy dobrać pantofle oraz torbę w jednakowym odcieniu, zależy od okoliczności – stosowne na przykład będzie wybranie czerni w przypadku stylizacji biznesowej. Na letni wypad na miasto świetnie nada się połączenie beżowych espadryli i skórzanej torebki o tej samej barwie. Zasada ta doskonale sprawdza się więc wtedy, gdy na tapetę bierzemy podstawowe, neutralne kolory. Jak postępować ze wzorzystymi akcesoriami, by nie popełnić modowego faux pas?

 

Wzory i faktury – zasady dopasowania torebki do butów

 

W przypadku wzorzystych elementów garderoby przyjmuje się zasadę, że jeden taki akcent na całą stylizację wystarczy. Zatem jeśli chcesz włożyć szpilki w lamparcią cętkę do małej czarnej, wybierz czarną lub czerwoną – koniecznie gładką – skórzaną torebkę. Niezwykle istotne jest również trzymanie się reguły spójności materiałów oraz faktury. Zamszowe botki należy zatem zestawić z zamszową listonoszką – niekoniecznie w tym samych barwach – a lakierowane szpilki z lakierowaną kopertówką. Chodzi o to, by obuwie i torba współgrały ze sobą, co wcale nie oznacza, że zawsze muszą być w identycznych odcieniach.

 

Idealna harmonia pomiędzy butami i torebką

 

Obecnie moda jest bardzo liberalna i dopuszcza łamanie klasycznych zasad w imię oryginalnego przekazu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć teoretycznie niepasujące do siebie elementy, by wyrazić swoją osobowość. Istotne jest, aby nie mieszać kategorii stylu – zimowe kozaki nie sprawdzą się w połączeniu z lnianą plażową torbą. W naszym sklepie z ekskluzywną galanterią skórzaną znajdziesz mnóstwo wyjątkowych kopertówek, listonoszek i torebek miejskich, które idealnie dopełnią Twoje stylizacje. Żółtą torebkę Gilda Tonelli połącz na przykład z białymi trampkami, beżowymi espadrylami lub brązowymi sandałkami. Czarna kopertówka Giudi natomiast świetnie korespondować będzie z czerwonymi bądź czarnymi szpilkami. Sama przekonaj się, jak doskonałą zabawą jest moda!

Udostępnij ten wpis