Blog

Jak wybrać idealny portfel skórzany?

Pomimo że zmieniają się formy płatności i gotówka wypierana jest przez karty płatnicze, to wciąż nie wyobrażamy sobie życia bez portfela. Jego kształt, wielkość i materiał zmienia się wraz z nowymi trendami. Dla przykładu jeszcze parę lat temu portfel skórzany musiał posiadać dużo przestrzeni na banknoty. Współcześnie uległo to pomniejszeniu. Więcej miejsca poświęcono natomiast kieszonkom na dokumenty, wizytówki i karty płatnicze. Jeżeli planujesz zakup skórzanego portfela, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, jakie powinien posiadać.

Po pierwsze – wielkość

Kupując nowy portfel zastanów się do czego będziesz go używał. Jeżeli szukasz klasycznego modelu do przechowywania gotówki, warto rozważyć model z dużą kieszonką na pieniądze i dwiema lub trzema przegrodami. Jeżeli jednak nie jesteś fanem bilonu, sięgnij po mniejszy portfel na dokumenty i karty płatnicze, który bez problemu zmieścisz w kieszeniach spodni, marynarki lub kurtki. Uniwersalnym rozwiązaniem będą modele o standardowej konstrukcji, posiadające miejsce na gotówkę, karty debetowe i dokumenty. Dla wielu klientów ważne jest również miejsce na zdjęcie członka rodziny lub innej bliskiej osoby.

Po drugie – skóra

Od dawna wiadomo, że najlepszym rozwiązaniem jest zakup portfela wykonanego ze skóry naturalnej. W szczególności polecamy produkty ze skóry bydlęcej i cielęcej, charakteryzującej się wysoką trwałością i estetyką. Niektórzy zagraniczni producenci do produkcji portfeli używają równie skóry innych zwierząt takich, jak: krokodyla, jaszczurki czy węża. Warto jednak pamiętać, że kupując taki produkt, możemy narazić się na duże nieprzyjemności. Skóra pozyskana z gatunków zwierząt znajdujących się pod ochroną może w Europie kosztować słoną karę, a produkt zakupiony na przykład w USA, zostanie zatrzymany przez celników. Portfele ze skóry syntetycznej są najtańsze, ale ich trwałość jest kwestią wątpliwą.

Po trzecie – odpowiedni sposób wykończenia

Wysokiej jakości portfele skórzane charakteryzują się trwałością i funkcjonalnością osiągniętą, dzięki starannemu wykończeniu. Odpowiednie zamknięcie i mocno trzymające szwy to elementy, na które w szczególności należy zwrócić uwagę. W przypadku szwów sprawdź, czy nie mają ubytków i czy zostały wykonane z wytrzymałej i grubej nici. To samo dotyczy zamknięcia. Eksperci od galanterii skórzanej utrzymują, że im prostsze jest w obsłudze, tym lepiej działa. Dodatki i zdobienia są kwestią gustu, i powinny pasować do outfitu. W końcu portfel oprócz telefonu jest najczęściej używanym dodatkiem.

Udostępnij ten wpis